V Ziyaretçiler / Visitors 2009

English versionV 2009 remake in EnglishV 2009 remake in Englishshapeimage_1_link_0
 

2009 tadında V

 

Aslında hep aramızdalarmış, çok daha eskiden gelmişler, bizim kılığımızda aramıza sızmışlar.

1980’lerdeki versiyonu tam olarak böyle olmasa da, günümüz koşulları ve teknoloji standartlarına göre daha mantıklı, daha çekici, daha ürpertici ve daha kurnaz olarak yeniden tasarlanan V (Ziyaretçiler / Visitors) dizisinin 2009 versiyonu, bir zamanlar adeta furyaya dönüşen bilim-kurgu macerasını bize yeniden yaşatacak gibi görünüyor.

Bir sabah yer sarsılmaya, gökyüzü kararmaya başlıyor. Gökyüzünde ürpertici büyüklük ve şekilde bir uzay gemisi görünüyor. Dünya’nın her yerinde benzer manzaralar ve durumlar ortaya çıkıyor.

1983 versiyonundan farklı olarak, uzaylılar ana gemilerinin tabanlarını dev bir ekrana dönüştürerek doğrudan dünyalılara gökyüzünden görüntülü ve sesli olarak sesleniyorlar.

Anna adında çok şirin ve tatlı bir bayan çıkıyor ve insanlardan korkmamalarını, Dünya’ya barış içinde geldiklerini ve işbirliği yapmak istediklerini söylüyor.

İnanılamayacak kadar güzel bir işbirliği teklifi: Kanser ve felç gibi insanlığın kesin çözüm bulamadığı hastalıkların tedavisi, bilim alanında gelişmiş teknoloji ve bilgi birikimlerini insanlık ile paylaşmak gibi reddilmesi çok güç bir teklif. Tek istedikleri ise biraz su (83 versiyonundan farklı olarak bu sefer direkt söylüyorlar) ve hayatta kalmalarına yardımcı olacak bazı mineraller.

Ancak aramızda Ziyaretçilerin pek de samimi olmadığını ve buraya ilk defa gelmediklerini düşünenler var ve hiç de haksız sayılmazlar...

Dizinin kadrosu da oldukça sağlam, Lost dizisinden Juliette Burk rolü ile tanıdığımız Elizabeth Mitchell, 4400 dizisinden tanıdığımız Joel Gretsch, ziyaretçilere karşı bir tür direniş örgütü kurmaya hazırlanan kahramanlar olarak başrolleri paylaşıyorlar.